újabb események régebbi események további események
22:11
Tündér módosította a naplóbejegyzését
22:10
Tündér új bejegyzést írt a naplójába
11:47
EKbvtIaARmVg regisztrált a weboldalra
18:55
Arnold91 új bejegyzést írt a naplójába
00:18
Arnold91 módosította a naplóbejegyzését
00:03
Arnold91 új bejegyzést írt a naplójába

Izgalom csempész

Látogatók száma: 98

Reggelente pontosan hatkor arra ébred, hogy felkel mellőle Sára, felkapcsolja a villanyt, kitárja az ablakokat, hadd jöjjön be a friss levegő, felkapja köntösét és csendben behúzza maga után az ajtót.

Samu fordul egyet az ágyban, pontosan tudja, hogy fél óráig lustálkodhat, addigra lesz készen a reggelije és a két szendvics is, melyet magával visz. Erről nem tudja leszoktatni Sárát, aki a két kisiskolásnak is készít tízórait, és két szendviccsel több vagy kevesebb, édes mindegy. Ez a dolga a feleségnek.

Előre tudja, milyen lesz a napja.

Lefelé menet bekopogtat Lucához, aki máris felkel, elvégre negyedikes nagylány, ám az elsős Dávidot ölben kell lecipelni a földszinti étkezőbe, mert a kisfiú még a szemét sem hajlandó kinyitni, míg a kakaóját félálomban meg nem issza. A megterített asztalon egy kancsó tea, egy kancsó kakaó, kis ezüst kancsóban a forró fekete, porcelán kínálón négyféle szendvics, szalámis, sajtos, kolbászos és tojásos, mellette tálkában felszeletelt paprika, paradicsom és néhány saláta levél.

Gondos apaként kitölti a gyerekeknek az ihatóra hűlt kakaót, magának a teát és kezdődhet a reggeli parti.

Sára még tejbegrízt főz Dorkának, a másfél évesnek, aki már hangos gagyogással jelzi, hogy menjenek már érte, ültessék bele az etető székbe.

A lányok apjuk göndör, gesztenyebarna haját örökölték, csak a kisfiú szőke, mint az anyja.

Samu automatikusan ügyel a nagyokra, hogy egyenek rendesen, és maga is eltüntet négy szendvicset, mert sohasem lehet tudni, hogy a felesége csomagolta tízórain kívül eszik-e napközben mást is. Az utóbbi időben lötyög rajta a ruhanemű, mintha egyszerre lefogyott volna vagy hat-nyolc kilót, semmihez sincs igazán kedve, meglehetősen fáradékony, és ami a legnagyobb baj, fájnak a kezei, és ha sokáig ül egy helyben, a lábai felálláskor nem akarnak engedelmeskedni.

Dorka kanalazza a tejbegrízt, és mialatt egy kanállal elmajszol belőle, nagyokat csap kanalával a tányérja közepébe, ahonnan aztán fröccsen mindenfelé a tejbepapi, többek között Samu pizsamájára is jut belőle.

Minden a szokásos reggeli protokoll szerint történik, Samunak mégis úgy tűnik, hogy felesége szeméből süt a szemrehányás, ha csak ránéz, persze jogosan, de nem vallaná be akkor sem, ha ezernyi apró, forró tűvel szurkálnák, ami azt illeti, ez már megtörtént jó egy hónappal ezelőtt, amikor Zalán barátja születésnapját ünnepelték. Kiadós háromnapos férfi bulit tartottak Zalán mátraházi üdülőházában, melyen a négy jó barát hat hostess lánnyal osztozott, akik kellőképpen kényeztették a családapákat. A közeli kocsmából hozatták az ételeket, és mindig kapható volt az egyik lány arra, hogy az elfogyasztott italok pótlásáról gondoskodjék. Érdekes, arra nem emlékszik, kinek az ötlete volt, hogy Pestről lehívja az a kis barna, töltött galamb lány a tetoválással foglalkozó barátját, aki ingyen és bérmentve mind a négyük vállára odavarrt egy-egy mintát.

Hazaérvén megpróbálta Sára előtt titkolni a tetoválást, persze, hogy nem sikerült, és a négy feleség megbeszélte, hogy tiltakozásképpen kéthetes szex megvonásban részesítik férjeiket. Csakhogy náluk ez fordítva sült el, mert Samunak a penzum leteltével sem volt kedve enyelegi a feleségével. Egyébként is, mi ez a büntetés, elvégre családfenntartóként kiválóan teljesít, s igazán nem mondhatja Sára, hogy bármiben is hiányt szenvedne.

Harmincnyolc évesen elmondhatja, hogy mind a hat cége kiválóan teljesít, minden pályázatot megnyernek, amin csak elindulnak, hála politikusnak állt évfolyamtársának, akinek ugyan juttatni kell némi baksist, de ilyen az üzleti élet.

Az első milliárdját nehéz volt megszerezni, de az óta magától mennek a dolgok, és túl egyhangú az élete.

Nem is érti, miért akad ki Sára egy kis tetoválástól, amikor olyan simán vette korábbi extrém sportjait, többek között a vadvízi evezést, a sárkányrepülést, a paintballt, a gyorsasági versenyeket, melyek nyomába sem érnek Zalán barátja kedvenc sportjának, aki hetente kétszer két hostess lánnyal tölti a napját.

Tetszik Samunak ez a sportág, már felkeresett egy ingatlanost, hogy szerezzen neki Pest megyében, valamelyik kis faluban, kisebb baráti összejövetelekhez megfelelő családi házat.

Ma kilenckor találkozik az ingatlanossal, megnéz néhány ingatlant a kínálatból, és ha tervei szerint alakulnak a dolgok, akkor három napon belül megkötik az adásvételi szerződést és a jövő héten felavatja három lánnyal az új szerzeményt. Nincs kizárva, hogy Zalánt is meghívja az avatóra, csak akkor több lányt kell igényelni. Igazi üzletasszony a hostess lányokat szervező cég vezetője, a negyvenes évei közepén járó, tűzvörös hajkoronájáról is híres Kovács Kordélya, akin látni, hogy maga sem veti meg a kellemes élvezeteket, és mindenből a legjobbat kedveli, pezsgőből a Dom Pérignont, a férfiakból pedig a nagy teherbírású, kitartókat. Lehet, hogy Kordéliával kellene felavatni az új házát, mert kinézi az asszonyból, hogy képes egyedül túltenni három fiatalon.

A gyerekek folyamatosan csivitelnek a kocsiban, Luca azzal nyüstöli, hogy zongorázni szeretne, írassa be apja a zeneiskolába, Dávid pedig átmenne egy másik, sport tagozatos iskolába, mert focista akar lenni.
- Jól van, gyerekek, majd este megbeszéljük anyával is és eldöntjük, mi legyen! Rendben? Viselkedjetek rendesen és anya jön értetek négy órára. Szervusztok!
- Szervusz, apa! – búcsúznak egyszerre a gyerekek és kézen fogva mennek be az iskolába.

Samuban emelkedik az adrenalin szint, felhívja az ingatlanost, hogy most azonnal érte menne, mert sürgős a dolog. Nyekereg a pali, hogy tízre beszélte meg az első ingatlan megtekintést, korán lenne elindulni.

Mérges a férfi, ám kénytelen belátni, hogy nem mindenki képes felvenni a tempóját.

Jobb híján bemegy a legnagyobb cégéhez, elég lesz egy óra arra, hogy az ügyvezető igazgatóját kissé megszorongassa. A könyvelő szerint legalább húsz százalék költségcsökkentést lehetne elérni azzal, ha a munkavállalók béremelés helyett ismételten étkezési vagy üdülési utalványokat kapnának.

A lámpás útkereszteződésben hajléktalan koldul.

Micsoda dolog, hogy mocskos kezét nyújtogatja! A fene egye meg! Lehúzza az ablakot és kinyújtja neki az uzsonnás dobozát a két szendviccsel, mellyel igazán jól lakhat, de a férfi szemében fellángol a gyűlölet és elsomfordál, anélkül, hogy elfogadná azt.
Samunak felfordul a gyomra és oly hevesen tör rá a hányinger, hogy nem tudja visszatartani, kipattan a kocsiból és telibe hányja a szembejövő sávot elválasztó járdaszigetet. Megkönnyebbülés helyett még rosszabbul érzi magát, hasogat a homloka, mintha ketté akarna válni, és olyan szomjúságot érez, mintha órák óta étlen, szomjan sétálna a sivatagban. Visszaül a kocsiba, de nem mer elindulni, bekapcsolja a vészvillogót. A mögötte lévő autósok dudálnak, micsoda dolog az, hogy valaki a legújabb Lexus modell kocsijával ott parkol a bal belső, forduló sávban, még csak le sem húzódik az útról. Egyesek mit meg nem engednek maguknak!

Süt a nap, nyarat varázsolva a vénasszonyoknak.

A semmiből előkerül egy szirénázó rendőrautó, megáll Samu kocsijával szemben, s az egyik rendőr beáll a kereszteződésbe, gyorsabb így felszámolni a torlódó forgalmat, míg társa, a zömök, szegedi tájszólással beszélő társa, odalép Samuhoz és igazoltatja. Lehet, hogy piás a fickó, gondolja, s máris keresi a szondát, ám amikor meglátja a férfi fájdalomtól eltorzult arcát, besárgult szemét, inkább a telefonja után nyúl és hívja a mentőket.

A város egyetlen kórháza tizenkét környező település járó beteg ellátásáért is felel, ezért állandóan nagy a tömeg a földszinti szakrendelőkben, ennek ellenére a rendőrség kíséretében érkezők kivételes és elsőbbségi eljárást élveznek.

Az ügyeletes épp csak egy pillantást vet a besárgult betegre, s máris a kettes bel osztályra irányítja a mentősöket, melynek frissen kinevezett főorvosa nem más, mint Samu barátja, a nőcsábász Zalán.

Samunak magasra szökik a láza, rázza a hideg, csak azt hajtogatja:
- …a telefonom….a telefonom…

Zalán egy gyors mozdulattal kiveszi a beteg kezéből a mobilt és átirányítja a hívásokat Sári telefonjára, mert biztos abban, hogy Samu céges hívásokat vár és felesége bármikor képes férje helyébe lépni.

Valaki erősen nyomja a kapucsengőt. Sára kinéz az ablakon és látja, amint kiszáll egy rendőr a férje kocsijából, míg a másik folyamatosan nyomja a csengőt. Összerándul a gyomra, rosszat sejt.

Baleset történt, vagy annál is rosszabb?

Éppen az előbb aludt el Dorka, reméli, hogy nem ébred fel a csengetésre.
A rendőrök hazahozták Samu kocsiját, mert a férje rosszul lett útközben és a mentő bevitte a kórházba, Dr. Kopácsy Zalán főorvos úr osztályán fekszik. Nem igazán érti az asszony az egészet, hiszen nem arról híresek a rendőrök, hogy szívességet tesznek az állampolgároknak. Úgy sejti, hogy Zalán keze van a dologban. Megköszöni a segítségüket és beáll a kocsival a garázsba.

Azonnal hívja Erzsi nénit, a bejárónőjét, hogy üljön taxiba és azonnal jöjjön, mert el kell mennie. Mire elkészül, megérkezik a testes, ötvenes asszony.
- Erzsi néni, Dorka a szobájában alszik, a gyerekek iskolában vannak, Samu pedig rosszul lett és kórházba került, azonnal indulok hozzá. Majd jelentkezem telefonon, senkit se tessék beengedni.

Sára hófehér Hondája tíz perc múlva már a kórház előtt parkol, amikor ismét cseng a telefonja. Az ingatlanos keresi Samut, hogy fél órája várja, siessen, mert lekésik a piliscsabai ingatlan megtekintését. Meglepődik a hívó fél, amikor Sára bemutatkozik, dadogva szabadkozik, hogy nem is olyan fontos, meg cégügy, és köszönés nélkül megszakítja a beszélgetést.

Az igazi meglepetést az okozza, hogy Samu ágya körül ott tolong mind a három barát, és feszülten figyelnek Zalánra, aki erősen gesztikulálva magyaráz:
- A Hepatitis C. uraim, nem vicc! Nem valószínű, de nem kizárható, hogy a tetoválással jutott Samu szervezetése a vírus. A HCV-vel kezelt betegek 50 és 80 közötti százaléka meggyógyul. Nincs más hátra, mindhármunktól veszek vért…

Sára belép, és jó hangosan köszön.
- Szervusztok, jómadarak!

Hirtelen nagy csend lesz.
- Szóval nem a tetoválással került Samu szervezetébe a vírus. Vérátömlesztést nem kapott, tudomásom szerint nem is drogos. Miután vér útján terjed, kapcsolatba kellett kerülnie valakivel, aki már megfertőződött! Tippeket várok, mi történhetett?
- Édesem…- suttogja Samu erőtlenül.
- Ne, ne szólj semmit. Mindent értek. Megyek, teszem a dolgom. Majd beküldöm Erzsi nénivel a holmikat, amire szükséged lesz. Szervusztok!

Nincs itt az ideje sem a sírásnak, sem a kétségbeesésnek.

Biztonságba kell helyezni a gyerekeket, míg fertőtlenítik a házat. Dorkát azonnal a keresztanyjához kell vinni, Erzsi néninek összecsomagolni Samu számára a tisztálkodó szereket, pizsamákat, alsónadrágokat, trikókat, fürdőköpenyt, papucsot, törülközőket, zoknikat, egy szabadidő ruhát, a többit meg vegye meg, ha kell még neki valami.

Megint cseng a telefonja, de nem veszi fel, hagyjanak csak üzenetet. A centrumban van egy kiadó, háromszobás bútorozott lakásuk, legjobb lenne ideiglenesen odaköltözni. Semmit nem visznek magukkal, csak a rajtuk lévő ruhaneműt.

Dorka még alszik, mosolyog álmában.

Erzsi néni iszonyodva nézi, amint Sára egymás után dobálja a nagy utazótáskába férje holmiját. hogy bevitesse vele a kórházba.
- Mi történt, Sára?
- Ne kérdezze, Erzsi néni! Én sem tudom! Csak az biztos, hogy a férjem megfertőződött hepatitis C-vel.
- Jaj, az nagy baj, aranyoskám!

Alig várja az asszony, hogy elmenjen Erzsi néni, azonnal telefonál Zalán feleségének.
- Szervusz, Kinga!
- Szia, Sára! Rég beszéltünk! Mi van veletek? Mikor iszunk egy kávét?
- Nem tudom, most nincs időm, csak tudatom veled, hogy Samu hepatitis C-vel fertőzött, és Zalán szerint nem a tetoválás okozta.
- Csak nem azt akarod mondani…
- Semmit sem akarok mondani, csak azt, amit mondtam. Szervusz!

Kevés az idő, ébredezik Dorka.

Bedobja az ékszeres dobozát és az otthon tartott készpénzt a táskájába, felöltözteti Dorkát és elhagyja az otthonát.

Dorka imád utazni, jól érzi magát a gyerekülésben.

Sára még tartja magát, óvatosan vezet. A telefonja ott a műszerfalon lévő tartóban.
A piros lámpánál megnézi, három üzenete van. Megnyomja a lejátszó gombot, zöldre vált a lámpa és elindul.

- Szervusz, Samukám! Halász Józsi vagyok. Megnézték a kollégák a piliscsabai házat. Jó vétel. Lealkudtuk tizenkét millióra. A maga kétszáznegyven négyzetméterével alkalmassá tehető továbbképzések tartására. Ha rábólintasz, főnök, holnap megköthetjük az adásvételi szerződést. Ami a cég költségcsökkentését illeti, közel harminc százalékot spórolhatunk, ha az alkalmazottak egy részét vállalkozóként foglalkoztatnánk. Erről holnapra elkészül az előterjesztésünk! További szép napot!

Kattanás.

- Jó napot! Kérjük, hogy hívja fel brókerét, miután megbízásának megfelelően tizenöt százalékos felárral eladtuk részvénypakettjét, tisztázni szükséges, hová utaljuk az ellenértéket.

Kattanás.

- Üdvözlöm, Samu, Kovács Kordélia vagyok! Kérem, mielőbb hívjon fel, pontosítanunk kell, hogy hány hostess lányra lesz szüksége a jövő héten és milyen időintervallumban. Várom a hívását. Viszontlátásra!

Dorkának tetszik a szép női alt hang. Csápol a kezével és magyaráz:
- Ková….Koko…
- Ez az, kislányom! A kokottokkal mindig baj van!

Megérkeznek a pláza parkolójába. Dorkának kezébe adja a cumisüvegét, s amíg a kislány az ivással bíbelődik, addig elintéz néhány telefont.

Ha izgalom kell Samunak, most megkapja!

A háromszobás belvárosi lakás Sára nevén van. A közös bankbetéten hagy némi aprópénzt, a többit átutaltatja egy bécsi bankszámlára, a saját nevére. A három gyereknek nyittat egy közös bankszámlát, arra átutaltatja a részvényeladásból származó bevételt. A hat családi cégből háromban többségi tulajdonos. Felhívja az ügyvédjét, hogy mielőbb tűzze ki a közgyűléseket és vonják össze a három céget, melynek azt követően maga lesz az ügyvezetője.

Lucát november 1-el beíratja a zeneiskolába, Dávidot meg átviszi a sporttagozatos iskolába. Nem lesz idejük az apjukkal foglalkozni.

- Halló, Kovács Kordéliával beszélek? Üdvözlöm! Sajnos, a férjem nem tudja visszahívni, mert hepatitis C-vel kezelik a kórházban! Próbálja meg személyesen felvenni vele a kapcsolatot! Viszontlátásra!

Kordélia kedves kalapáccsal törheti a fejét, hogy melyik visszatérő ügyfele felesége telefonált, mert abban biztos, hogy Samu már az óta valamelyik fővárosi kórház felé tart, és Zalán barátja megpróbálja titokban tartani az ügyet.

Még egy telefon, és mehetnek ebédelni.
- Szia, Tamás! Elköltözöm otthonról a gyerekekkel, ki tudnál ugrani a plázába? Sok mindent meg kell vásárolnom és nem fér be a kocsimba! Megebédelünk, fél egyre ideér Dorkáért a keresztanyja, utána miénk az egész délután.

Lezárja a kocsit és Dorkát kézen fogva elindulnak a pláza főbejárata felé.

A kislány ugrándozik, élvezi a sétát a késő őszi napsütésben.

A cikket írta: Yolla

6 szavazat

Hozzászólások

Megjegyzés:

időrendi sorrend

Kedves Yolla!

Nem semmi jellemeket gyúrtál ebbe az írásba!
Az okos nagyságos asszony megmutatta, hogy
miként kell lepucolni a vagyont a kis kalandra
vágyó férjéről, ugyanakkor Ő is ugyanolyan
életmódot folytat, mint a férje! Így lehet némi
türelemmel fullra megszedni magát, minden
megerőltetés, és munka nélkül! Tisztára, mint
egy jellem deformált önálló bírósági végrehajtó!
Prímán sikerült írásod megérdemelne legalább
tíz csillagot! Sajnos csak ötöt adhatok rá!

Pussz: emillio

megtekintés Válasz erre: maresz058

Szia Yolla!

Nekem nagyon bejött ez az írásod, igazán valóság közeli, mégis fordulatos, és sajnos nagyon is elképzelhető nagyon gratulálok.


Maresz

Szia, Maresz!

Valóban tipikus eset, amikor a pénz már nem gond, más izgalmakat keresnek az emberek.
A baj csak az, hogy ők vannak kevesen, s mi vagyunk többen, akiknek a jövedelmét nehéz beosztani, azt inkább szorozni kellene.


Pussz: Yolla
Szia Yolla!

Nekem nagyon bejött ez az írásod, igazán valóság közeli, mégis fordulatos, és sajnos nagyon is elképzelhető nagyon gratulálok.


Maresz
Feleségek.hu csevegő

Online felhasználók:

Privát csevegő béta

Csevegő partnerek: