Eltűnt zacskó
Látogatók száma: 44
X
Eltűnt zacskó
Van nekem egy kis lakásom, ami jó is lenne, meg elég is, viszont van egy furcsa tulajdonsága: egyes dolgok szőrén-szálán eltűnnek benne. Néha egy zöld szoknya, néha pénz, egyszer meg egy vastag iratrendező, tele szép rendesen lefűzött papírokkal, amelyekre a kutyának sem lehet szüksége, rajtam kívül.
Meg kell jegyeznem, hogy idegeneket nem szoktam beengedni, a barátaimról meg nem feltételezem, hogy időnként zsebre vágnak egy szoknyát; és ami az iratrendezőt illeti, egészen biztos, hogy nincs ekkora zsebük.
20 éve lakom itt, és már nem tudom, hogy mi minden tűnt el, többnyire apróságok, amelyek nem igazán hiányzanak.
Na de kit hagy nyugodni a rejtély? Hogyan van ez, mi történik a könyvekkel vagy poharakkal, és miért csak ebben a lakásban?
Ha csak nem az ördög személyesen, de valahogy én az ördögben csak irodalmi szempontból hiszek, úgy értem, ha versekben és novellákban szerepel őkelme, az teljesen rendben van, ott szarva meg lópatája is lehet, vagy olyan kosztümben jelenik meg, amilyen neki tetszik.
Most azonban tetten értem a nagy eltüntetőt – illetve majdnem. Mert most sem tudok róla többet, pedig láttam, hogyan csinálja.
Két üres zacskó hevert a földön, az egyikben köményes mini tallér volt, a másik egy közönséges kis zacskó, amilyet a péksüteményhez adnak. Lehajoltam, hogy fölvegyem és a szemétbe dobjam, de akkor már csak az egyik volt meg; a péksüteményes a karom heves mozdulatától kissé megemelkedett, lebegett egy pillanatig, és eltűnt. Nincs a szekrény mögött, szekrény alatt, másik sarokban, előszobában, egyszerűen nincs sehol.
Elment a szoknyám meg a pénztárcám után.
Boiardo gróf, olasz költő azt írja, hogy a holdban megvannak mindazok a dolgok, amelyeket az emberek a földön elvesztettek, még az elvesztett eszek is; sajnos oda csak a hippogriff nevű szárnyas paripán lehet felrepülni. Remélem, egyszer nekem is lesz egy olyan, és visszaszerzem az egész eltüntetett kollekciót.
A cikket írta: Müszélia
Hozzászólások
időrendi sorrend
ebben az esetben én is kérnék ezekből a zacskókból
:)
jó, de az én értékes zacskóm nem alakult át, hanem eltűnt, a szemem láttára. nagy húzás lenne, ha ezek a zsemlyés zacskók mind átalakulnának húszezresekké vagy ilyesmi.
:)
pedig fizikából azt tanították, hogy anyag nem vész el, csak átalakul
lehet, hogy igazad lesz, kedves Müszélia
:)
egyszer ők lepnek meg majd téged
lehet, hogy igazad lesz, kedves Müszélia
:)
egyszer ők lepnek meg majd téged
Nagyon jó és szellemes! tetszik!