Gyerekvédelem ma Magyarországon 3.
Látogatók száma: 43
Átgondolva mindent, higgadtan indultam a hivatalokba. Érvekkel és paragrafusokkal felvértezve....
Tízkor az ügyvédnél kezdtem, akinek elmondtam, úgy gondolom "balhés" gyermekemnek az apja mellett a helye, a kicsit pedig a mami helyett a nagytesóra bíznám. Így a családi pótlék is egybe marad legalább kettőjükre és mivel a gyerek még nem keres, talán valami támogatást és odafigyelést is remélhetnek. Ügyvédem egyet értett velem, felhívta a gyámhivatal vezetőjét, fogadjon.
A megbeszélt időpontban mentem is emberünkhöz, aki borzasztó unott képpel fogadott, kérdezvén miért is jöttem? Elmondtam az én verziómat, beszámoltam, hogy az eljárásuk során x.y. kolléganője kiabált az édesanyámmal, aki ebből kifolyólag rosszul lett, közöltem rosszak a törvények és bár tudom, erről nem ő tehet, keressünk megoldást. Tegyen valamit, mert a felfüggesztett és majd utólag valamikor folyósításra kerülő családi pótlékra szükségem van a gyerekek beiskolázásához. Neki ez nem jogköre, ahogy fogalmazott, majd még unottabb fejjel ült szembe velem és pörögtek le róla szavaim. Akár az ott levő asztalhoz is beszélhettem volna. Próbáltam higgadt maradni, de a végére csak sikerült megmondanom a véleményem az országról és a bürokráciáról, de immunis volt a megjegyzéseimre. Amikor pedig előhoztam a példát, hogy egyes családokban az a szokás, hogy azért neveli papíron a rokon a gyereket, mert ezzel jó sok pénzt lehet összeszedni, meg sem hallotta. Az én anyukámnak alá kellett írnia, hogy nem támaszt pénzbeli igényt a gyermeknevelésért. Mivel nem vagyok egy kussolj a neved stílus, inkább otthagytam emberemet, mielőtt erősen fojtogatni kezdtem volna....Átmentem a gyermekjóléti szolgálathoz, mivel fiam azt mondta ott dolgozik az egyetlen ember (egy hölgy), aki végig emberként viselkedett velük és aki tényleg a legjobbat akarja a gyerekeknek.
Ő meg is értette problémámat, feltárta a lehetőségeket. Ha apuka nem áll szóba velem, akkor vegyem rá, hogy ott beszélgessünk náluk, bár ők csak arra figyelnek, ne essünk egymásnak, de hátha meggyőzhetjük közös erővel, hogy a gyermek érdekeit nézze végre és ne a sérelmeit akarja megbosszulni rajtam. Anyagi segítséget azonban ő se tudott ajánlani, de ő volt az egyetlen,aki megértette, hogy a gyerekek a jelen helyzetben sokkal hátrányosabb helyzetűek lettek, mint valaha is voltak az én felügyeletem alatt.
Tulajdonképpen hazudhattam volna, itt vagyok, haza jöttem, de én a becsületes utat választottam, itt vagyok, de megyek vissza...és viszem a gyerekeimet is, ahogy lehetőségem adódik, hiszen bármilyen hihetetlen értük teszem mindezt.
Apukát felhívtam, aki közölte, nem akarja a gyereket, mert mindig csak akkor jó nekünk, ha baj van...én ezt úgy fogalmaznám, legalább akkor törődhetne velünk, amikor baj van.
Senki nem tud úgy felidegesíteni, mint a volt férjem. Reggel tízkor indultam, ekkor délután három volt, még nem ettem, nem ittam, de ez senkit nem érdekelt.
Nehezen,de higgadt maradtam a hülyeségei hallatán és elértem, hogy szerdán jelenjen meg a gyermekjóléti szolgálatnál. Csak csendben jegyzem meg, ma azért nem jött az ügyvédhez,mert azt mondta dolgozik, amikor kérdőre vontam, hogy tudta felvenni a telefont,kiderült nem dolgozik és azt mondta, hogy ő nem is mondott ilyet...és én azt gondolom, jó helyen lesz mellette a füllentős kezelhetetlen kamaszom :-((((((
folyt.köv.
A cikket írta: MindenHatÓ
Hozzászólások
időrendi sorrend
Válasz erre: nárcisz
Igenis a nagymama is kaphat pénzt az unokái neveléséért, sőt a nagykorú testvér is. Csak nem családba fogadni kell a gyerekeket, hanem nevelőszülőként kell megjelölni az illetőt. Valójában ennek az a törvénye, hogy ilyenkor nevelőszülői tanfolyamot kellene elvégezni az illetőnek,....de vér szerinti rokont (nagyszülőt vagy nagykorú testvért) ez alól felmentenek. Én 12 évig dolgoztam a gyermekvédelemben,...és volt hasonló esetem. A 10 éves kislányt középiskolás de nagykorú nővére vállalta. És kapott érte nevelőszülői juttatást. Ami bizony nagy segítség egy ilyen helyzetbe került családnak.
Ezt az eljárást a lakóhely szint illetékes Gyámhivatalnál kell kezdeményezni.
Ezt az eljárást a lakóhely szint illetékes Gyámhivatalnál kell kezdeményezni.
Válasz erre: maresz058
Az ilyen apa nem érdemli meg még azt sem, hogy a problémás gyereket rábízd. A hivatal munkatársairól csak annyit, reméljük nemsokára Ők is átvilágítás alá kerűlnek, és aki nem oda való az mehet segélyért.
A hivatal dolgozóinak segélyt se adnék....