Füstölők
Látogatók száma: 102
Legtöbbször azért gyújtunk füstölőket, mert kedveljük az illatukat, vagy az otthonunkat szeretnénk meghittebbé varázsolni. Gondolták, hogy testi-lelki problémákra is kiváló gyógyírek?
Ma már a modern tudomány is elismeri jótékony hatását. A kellemes illat mellett a füstölőknek egészség védő, nyugtató, lazító, gyógyító és fertőtlenítő hatásuk is ismert.
Amióta kapcsolatba kerültünk a tűzzel, azóta használjuk a füstjét is. Már az ősember is rájött, hogy ha növénydarabokat hevít a tűzön, a belőle távozó illatanyagok jótékony hatással vannak a lelkiállapotára. A görögök a füstöt már gyógyításra használták, a betegeket pedig gyógynövénykeverékekkel bódították el. Az egyiptomiak a füstölés rabjai voltak, egyik közismert mondásuk: "Illat nélkül egy nap elvesztegetett!" .
A keleti vallásokban szertartásoknál, szellemek elriasztására, meditációs állapot előidézésére is használták. Kínában a füstölőket régtől fogva a természetfeletti erőkkel való érintkezés eszközének tekintették. A kínaiak fejlesztették ki a kúp alakzatot, amely valójában azokat a szent csúcsokat szimbolizálja, ahol hitük szerint az istenségek és a halhatatlanok laknak. A füstölők a buddhista vallásnak annyira nélkülözhetetlen kellékévé váltak, hogy a templomokat a füstölés házának, a szerzeteseket pedig illatos királyoknak nevezték.
Magyarországon leginkább elterjedt vallás, a Római Katolikus. Ezeken a temetési szertartásokon is lehet tapasztalni, hogy a pap, tömjénnel füstöli meg a koporsót, illetve az urnát. Vajon az ott lévő emberek, ha tisztában vannak a jelentésével, alkalmazzák az otthonukban?
A cikket írta: Éva
Hozzászólások
időrendi sorrend
Szívesen használom, és sok kedvenc füstölő illatom van.
Aki ismeri és használja bizonyára kellemes tapasztalatokat szerzett.
Én személy szerint úgy érzem olyankor könnyebb minden, ennek hatására a szellemi erő is magasabb!
Már megfigyeltem az alvásom is sokkal nyugodtabb és pihentetőbb.
Azt hiszem tudatosan találták ki, és értelmes dolog volt.
Ajánlom mindenkinek!