Decemberi kert
2022. december 19. - Látogatók száma: 41
Idebent bimbókat hízlal a citrusfa, míg odakint jégbe fagyva szendereg a kert. Bár ebből a szendergésből a hóvirágok már lázadva kihúzzák magukat, a korai bangita is kitart a túl korai virágzásban, de az árvácskák kis virágai fejet hajtanak a decembernek.
Egy cinke inni szállt le kora reggel a befagyott madáritatóra. Nagyon fontos ilyenkor is a friss víz is nekik is. Örültem, hogy a macskuszok nem űztek el minden madarat, pedig az enyémen kívül még tizen járnak ide enni, s a fele itt is szundít. Ősz óta megtízszereződött a szomszédos, télire elhagyatott zártkertekből ideszegődött éhes szájak száma.
Egy időben tizenkét fajta kismadarat számoltam össze, akik járnak a kertembe az ökörszemtől őszapón át a mátyásmadárig. Magasabbra kell emelnem a madáritatókat, hogy ne legyen macskaveszély. A csipkebogyók kövéren kínálgatják magukat a tollas népnek, vöröslően tündökölnek pajkos álterméseikkel a kopott napfényben.
Mindjárt itt az év vége, s majd utána január, február, itt a nyár! Másnál is haptákban állnak már tavaszra a vetőmagok?
A cikket írta: Virág
Hozzászólások
Ehhez a cikkhez senki nem írt hozzászólást.