újabb események régebbi események további események
09:22
wXavBLqjCthMSuKG regisztrált a weboldalra
12:27
Tündér módosította a naplóbejegyzését
12:26
Tündér új bejegyzést írt a naplójába
02:01
Pinupduzk regisztrált a weboldalra

Bóbács jelvénye (7)

Látogatók száma: 56

Az olasz őrmester ragaszkodik ahhoz, hogy kikísérje a repülőtérre a főhadnagyot. Ez a dolga, de szívesen teszi, mert kedveli a kigyúrt főhadnagyot.

Még akkor is ott áll, amikor Nagykovácsi átmegy az ellenőrző kapun és csipog a készülék. Visszamegy, megint csipog. Kiderül, hogy a kalamajkát az Ermitázst ábrázoló kis arany jelvény okozza. Kövérsége ellenére az alacsony olasz rendőr úgy fut oda a vitatkozó vámosokhoz, mint a puskagolyó, dadogva hadar valamit olaszul és magyarul odaveti kollégájának:
- Me-me, eredj gyorsan, ne-ne go-gondolják me-meg magukat!

Ha gömbölyded olasz barátja tegeződésre vált, akkor nem megy simán a dolog, gondolja Nagykovácsi és határozott léptekkel megy a dolgára. Fél szemmel még látja, amint Giovanni széles gesztusokkal mutogatja a magyar rendőr névjegyét, melynek egyik oldalán magyarul, a másikon meg angolul van a felirat, ezért nem csodálkozik azon, hogy az első osztályra ültetik az utaskísérők és valamelyikük mindig ott nyüzsög körülötte. Legjobban az alacsony, vékony hölgyet kedveli, mert mély dekoltázsa nem bízza a fantáziára csinos idomait, ráadásul kecérkodik is vele, de kénytelen lehűteni, hogy négy gyerek várja otthon, meg a felesége. Ettől még nem hervad le a nő arcáról a mosoly, csak egy halom édességet ad neki, vigye a bambínóknak.

Végül lehunyja a szemét, mintha aludna, s végig gondolja az elmúlt néhány óra történéseit.

Az orosz nagykövetet biztosítják, hogy amint megtalálják a diadémot, átadják az orosz államnak, térítés nélkül, amennyiben ők is hasonló gesztus tesznek az Ermitázsban kiállított, magyar történelmi relikviák egyike tekintetében. Hogy mi ez a relikvia, azt nem kötik Nagykovácsi orra alá, ám a követ pontosan tudja, miről van szó. Megint felbukkan Viborov neve, aki tekintélyes kutatási anyaggal rendelkezik II. Katalin cárnő történelmi szerepét és magánéletét illetően, ezért tőle tudják, hogy a rubinnal ékített diadém megsérül, amikor már Jekatyerina Daskova tulajdonában van, aki a cárnő alkalmi szeretőjeként azt hiszi, hogy viselheti az udvari bálon, ám II. Katalin valósággal letépi azt a fejéről és a földhöz vágja. Feltehetően erről az orosz muzeológus tájékoztatja magyar kollégáját is, ezért látja azonnal Baumberger Béni, hogy a sérülésmentes talált diadém hamis.

Természetesen nem szólnak még Patyomkinnak Daskovához írott leveléről. Erről akkor tájékoztatják a nagykövetet, ha már kibogozták a diadém megszerzése körüli eleddig homályos, ám szövevényes szálakat, mely mögött, gyanúja szerint, a műkincsek iránt érdeklődő nemzetközi és magyar maffia áll.

Az már bizonyos, hogy az arany kis Ermitázs jelvénnyel nem stimmel valami, ha az orosz nagykövet úgy tudja, hogy Bóbács meghalt.

Hazai földre lépve első dolga, hogy bemegy a kapitányságra, iszik egy erős kávét, beteszi az arany Ermitázs jelvényt a robbanás biztos széfbe, Daskova levele, a szekértői vélemény és a diadém mellé, felhívja a feleségét, hogy egy óra múlva hazaér, majd meghallgatja helyettese beszámolóját.

- Ha minden jól megy, egy héten belül megkapjuk a fotókat Patyomkin herceg eredeti kézírásáról, hogy a szakértőnk ellenőrizhesse a Daskovának írott levél eredetiségét. Tóthék mindkét lakásában folytatjuk a kutatást, eredménnyel még nem jártunk. A behozott szekretert darabokra szedtük, már nincs benne semmi más. Vágó Bernadett ügyvédnő eltűnt, nincs sem a lakásában, sem a munkahelyén. Mobilja sem működik. A kocsija ott parkol a lakása előtt. Miután lenyúlt Duhony úr pénzéből százötven milliót, bármi történhetett vele, főleg akkor, ha a diadém körüli műtárgy maffiának is adatokat szolgáltatott.
- Éhes vagyok. Megesszük a rakott káposztát?
- Meg, a diós lekváros palacsintával együtt, amit a feleségem készített.
- Mi hírünk van az ügyvédnő hórihorgas barátjáról?
- Órákon át a játszótér és Tóthék háza körül ólálkodott, majd felszívódott.
- Mi van a Tóth családdal?
- Megpróbálják nyaralásnak felfogni az egészet. Nincs körülöttük semmi gyanús. Kétszer kereste őket az anyósa, aki egy valóságos hárpia.
- Ilyenek az anyósok! Hanem, elhoztam az arany kitűzőt, amit Duhony úrnak ajándékozott Viborov, az orosz muzeológus. Az Ermitázst ábrázolja. Betettem a széfbe. Az a gyanúm, hogy műholdas adóvevőt építettek bele. Nézesd meg, hogy kinek sugároz, és hagyjátok életben. Szerintem, lesz, aki majd keresi. És erősen meg akarja találni, úgyhogy erre is készüljetek fel. Vigyétek el az ügyvédnő családi házába, had’ ketyegjen ott, két kolléga vigyázzon rá. Várhatóan felbukkan valaki, akit nagyon érdekel a diadém vagy az ügyvédnő, vagy mindkettő, de fegyvert ne használjanak, ha nem muszáj. Aztán intézzétek el a szolgáltatónál, hogy Benadett telefonjait élesszék fel és ott csörögjön az ügyvédnő házában. Igazítsd el a kollégákat, mi a teendőjük velük. A szokásos protokollt kövessétek. Tóth mobilját meg vigyétek ki Nagy II. tizedesnek, remélem, még ott van? Helyes. Itt az olasz kolléga telefonszáma és neve, tedd bele a dossziéba. Szükségünk lehet rá. Ha véletlenül jelentkezne, mindenképpen te beszélj vele, de légy türelmes. Beszél magyarul, mert az anyja magyar, csak dadog a szerencsétlen. Olyan készséges volt, hogy ideadta a halott pasi dolgait. Odaadom, nézesd meg. Az a gyanúm, hogy a kabát Duhony úré, de a többi ruházatban esetleg találhattok valami érdekeset. Jó lenne tudni, hol gyártották és mikor.
- Rendben, főnök.
- Mi hír Samuról?
- Vedeli Bóbáccsal a vodkát!
- Ez a könnyű munka!
- Az öreg úgy bánik vele, mintha a fia lenne. A kapitány mutatta be neki, mint egy másik magyar utast.
- Ügyes!
- Most hazamegyek. Edd meg a káposztát, én majd otthon eszem. Szólj, ha valami érdekes történik.
- Jó pihenést!
- Szevasz!

Nagykovácsi most érzi igazán, hogy negyvennyolc órája talpon van. Az ügyeletes tiszt elébe megy és kikíséri a kapitányság udvarára.
- Főnök, ne vezessen. Majd Jani hazaviszi!

A Jani gyerek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem másodéves hallgatója, aki gyakorlatát tölti a kapitányságon. Ismerős neki a hirtelenszőke, vékony, jóképű legény a dzsúdó edzésekről. Igazából a helyettese foglalkozik vele, neki erre nincs ideje.

- Szolgálatára, főhadnagy úr!
- Ne bohóckodj, gyerünk!

Megmondja a címet és jó iramban indulnak. Fut mellettük a táj. Elbóbiskol az anyósülésen, boldoguljon a gyerek, ahogyan tud. A GPS állandóan mondja a magáét, mert a vezető másfelé megy, mintsem az javallott. Girbegurba mellékutakon, névtábla nélküli utcákon.
- Nagyon eltér az útvonaltól!
- Tisztelettel megjegyezném, főhadnagy úr, erre közelebb!

Honnan a fenéből tudja?
Végül elbóbiskol. Néhány perc alvás is sokat tesz, ha az ember fáradt.
Arra ébred, hogy a saját garázsában áll a kocsija és a Jani gyerek Zsuzsa lányát átkarolva sugdos valamit a kislány fülébe. Hiszen nem is ismerik egymást.
Kiszáll a kocsiból, elé penderül a lánya, a nyakába ugrik, megpuszilja:
- Apa, Jani a barátom, akiről beszéltem neked!
- Igen?

Ha szemmel, azaz álmos szemmel lehetne ölni, akkor most megtenné.
- Akkor behozhatjátok a csomagjaimat!

Egy családban elég egy zsaru, és az ő maga!

Jaj, de jó átölelni a feleségét, nyakába venni Ábelt, megpuszilgatni a lányait! De hol késnek a csomagjaival Zsuzsáék? Nem, nem mondja meg a feleségének az új információt, nem szabad ebben az állapotában idegeskednie, majd elbeszélget a lányával, csak nem most. Mindenesetre meghívja vacsorára a fiút, ahol hatan jól laknak, ott a hetedik sem hal éhen. Ha másból nem jut Janinak étel, majd melegítenek neki Ábel bébiételéből! Abból van vagy egy tucat, válogathat kedvére.

Teleengedi a kádat meleg vízzel, locsol bele fürdőhabot és elnyúlik benne, mint Alföldön a furulyaszó, s azon mód el is alszik.

Felesége felébreszti egy óra múlva. A víz már majdnem teljesen kihűlt, Jani gyereknek se híre, se hamva, a sajátjai is a szobáikban vannak.
- Szívem, mondanom kell neked valamit….
- Semmit nem kell mondanod. Gyere, már megmelegítettem a vacsorádat, egyél és bújjunk ágyba.
- Hoztam csokoládét…
- Nyugi, már megették a lányok.
- Jani…
- Már elment. Ugye, milyen helyes fiú? Úgy látom, tetszik Zsuzsának!
- Te tudod?
- Mindent tudok, még azt is, hogy reggelig aludnod kell!

Lehalkítja párja csipogóját, legalább nem ébred fel reggelig, bárki hívja. Ismeri a főhadnagy helyettesét és biztos abban, hogy hatig nem keresi a férjét, mert tudja, hogy pihennie kell.

Ilyenkor az egész család korán kel, hogy együtt reggelizzenek és tudjanak néhány percet beszélgetni az asztalnál. Ilyenkor Ábel is ott ül az asztalra akasztható bébi székében és gagyarászik. Élvezi a társaságot. A lányok egyfolytában csivitelnek, csak Zsuzsi burkolózik hallgatásba és megpróbálja megetetni az öccsét.
- Lányok, ma mindenkit én viszek iskolába! Igyekezzetek, indulnunk kell!

Ennek Zsuzsi nem nagyon örül, mert Jani kétsaroknyira várja, a buszmegállóban. Apja azonban a világ legtermészetesebb módján megáll, felveszi Janit és mennek a suliba.
Mire a kapitányságra érnek, mindent tud a fiú családjáról. Az apja ügyész, az anyja könyvelő, hárman vannak testvérek.

Helyettese azonnal lerohanja, amint belép az irodájába:
- Főnök, öt perce keresett Giovanni. A Genovában megölt férfi, Luigi Esposito, a Camorra tagja volt. A fia és annak barátja lopta meg Duhony urat, beleértve az arany kitűzőt is, amellyel kapcsolatban igazad volt. A jeladó moszkvai telephelyre, de nem a rendőrségre továbbítja az adatokat. Ez azért is érdekes, mert ezt a jeladót az orosz elhárítás alkalmazza. A halott férfin valóban Bóbács kabátja volt, a többi ruhaneműje, beleértve a fehérneműjét is, olasz gyártmány, úgy öt éve gyárthatták.
- Milyen szerepe volt a Camorrában? Azt nem tudja Giovanni?
- Azt mondta, délután ismét felhív, és csak veled akar beszélni.
- Rendben. Mi van a mi kis ügyvédnőnkkel?
- A lakását két ismeretlen személy figyeli, de behatolási kísérlet nem történt. Dr. Vágó Bernadett, mint magánszemély, számláján összesen kétmillió forint van. A százötven millió ott lapul egy külön ügyvédi letéti számlán, attól a naptól kezdődően, hogy elárverezték az ékszereket. Az ügyfelein kívül, két férfi is kereste. Úgy tűnik, mindkettővel intim viszonyban áll. Egyik a vőlegénye, az agysebész Baumberger Dávid, aki a nap huszonnégy órájából húszat a klinikán tölt. A másik - nem fogod elhinni – egy ukrán fiatalember, Olekszandr Nikolajevics Bondarenko, a híres ukrán jégkorong válogatott tagja. Itt a fényképe is. 197 cm magas. Arról érdeklődött, hogy tudott-e az ügyvédnő Tóthékkal beszélni, mert nem látja őket már két napja.
- Hát, ez egyre érdekesebb! Hívta Tóthékat az ügyvédnő?
- Nem, csak egy üzenete van, az, amit már ismersz.
- És Samu barátunk? Nem jelentkezett?
- Dehogynem! Minden rendben, de fizessük be egy elvonókúrára!
- Vicces! Ez minden?
- A slusszpoént a végére hagytam! Az ügyvédnő vőlegénye a mi muzeológusunknak, Baumberger Béninek az unokaöccse!
- Mondd, nem akarsz még szálat meghúzni ezen az ügyön?
- Én? De főnök! Hát nem ismersz?!

De, nagyon is ismeri a helyettesét, ezért tudja, hogy alapos és kitartó tud lenni a nyomozásban, minden apróságot felderít, és kiderít,amit csak ember kideríthet.
- Ha ilyen okos vagy, mondd meg nekem, hogy a Jani gyerek honnan ismeri a lányomat?
- Hát, nem mondta neked? Kata lányom születésnapi partiján találkoztak. Ott laknak a szomszédunkban.

Cseng a telefonja, olasz szám a kijelzőn:
- Csao, ba-baratom… Luigi Esposito ba-bankszámlájáról u-u-utaltak mu-muzeológus Vi-vi-borovnak sok - sok pénzt. E-elfa-faxolom ne-neked.

Helyettese látja Nagykovácsi színe változását:
- Ne, ne mondj semmit, előbb hozok egy kávét! Úgy látom, hosszú lesz ez a nap is!

Kép: net

A cikket írta: Yolla

3 szavazat

Hozzászólások

Megjegyzés:

időrendi sorrend

 
:D :D :D

pusz
Juli
Feleségek.hu csevegő

Online felhasználók:

Privát csevegő béta

Csevegő partnerek: